Dnia 19 listopada przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego odbyły niezwykłą lekcję historii zaprezentowaną przez grupę Artystyczną „Rekonstrukto” z Lublina. Dzieci dzięki temu  spotkaniu miały okazję przenieść się w czasie, aż do starożytności. Do przedszkola przybyła piękna księżniczka ubrana w wytworną suknię oraz rycerz wraz z zbroją i mieczem, który stanowił nie lada zainteresowanie. Goście w niezwykle interesujący sposób opowiedzieli jak to bywało w starożytności, mówiąc między innymi w jakich strojach chodzono czy też jakich narzędzi używano. Księżniczka Monika włączyła się w kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytała piękną opowieść o starożytności, dzięki której mogliśmy na chwilę myślami przenieść się w dawne nieznane nam czasy. Wszystkie dzieci zostały przywitane okrzykiem „Salwe”, co w języku rycerskim oznacza „Dzień dobry”. Rycerz zdradził nam również, że wiernym jego  przyjacielem jest koń, a ”Giermek”  to pomocnik średniowiecznego rycerza. Wśród chłopców wytypowano prawdziwego rycerza, była też możliwość dotknięcia rekwizytów, które były zaprezentowane przez artystów. Dzisiejsze spotkanie dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń za które serdecznie dziękujemy.❤

Kategorie: Wydarzenia