Dnia 30.05.2022 r. w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem: „Polscy autorzy dla klimatu” do naszego przedszkola została zaproszona Pani Leśnik Gabriela Markowska z Nadleśnictwa Kołaczyce. Dzieci miały okazję poznać bliżej pracę leśniczego, zadawały mnóstwo pytań ale też zdały „mały egzamin” ze znajomości zasad zachowania się w lesie. Dowiedziały się także dużo ciekawych rzeczy o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Pani podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi odpowiednio zachowywać się w nim. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje zwierząt zamieszkujących lasy w naszej okolicy. Pani Leśnik zadawała przedszkolakom dużo pytań związanych z życiem zwierząt. Na koniec spotkania zaproszony gość przeczytał dzieciom fragment książki Olgi Ślepowrońskiej pt. : „Klimatyczni”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Kategorie: Wydarzenia