W piątek 15 marca dzieci z grupy Wesołe Smyki i Leśne Duszki wybrały się na spotkanie do Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle z Miłką Raulin – podróżniczką i najmłodszą zdobywczynią Korony Ziemi. Miłka Raulin pokazała przedszkolakom swój świat. Zabrała ich w podróż po górskich szczytach. Każdy przez chwilę mógł się poczuć tak, jakby był częścią wyprawy i zdobywał je samodzielnie. Pani podróżnik pokazała uczestnikom, że wszyscy mogą spełniać swoje marzenia, tylko wystarczy po nie sięgnąć. Dzieci zobaczyły autorskie zdjęcia i filmiki z wypraw, a także dowiedziały się gdzie się śpi podczas zdobywania kolejnych szczytów. Zdobywczyni Korony Ziemi opowiadała też o przekraczaniu granic ludzkich możliwości i o wielu trudnościach, które musiała pokonać, aby osiągnąć wyznaczony cel. Na koniec spotkania dzieci mogły przymierzyć kombinezon zimowy, który znaczni się różni od dziecięcych kombinezonów. Dowiedziały się jaki sprzęt jest konieczny podczas wspinaczki, a także mogły go obejrzeć. Dziękujemy za miłe spotkanie!

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia