BAJKOWE FERIE Z KSIĄŻKĄ 🙂

Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Z tego też powodu w dniu 11 lutego do naszego Przedszkola zawitał niezwykły gość – Pani Gabrysia z Nadleśnictwa Kołaczyce. Od tej wizyty rozpoczęliśmy cykl spotkań “Bajkowe ferie z książką” w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Pani Gabrysia opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy, a także przypomnieć sobie jakie drzewa najczęściej występują w polskich lasach. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały piękne edukacyjne książeczki do kolorowania. Bardzo dziękujemy za ciekawą pogadankę o tajemnicach lasu i do zobaczenia, może tym razem w lesie 🙂

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia