“Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno,
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły.”
H. Zdzitowiecka
W ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem: „Książka jest jak ogród” dnia 21.06.2023 r do naszego przedszkola zostali zaproszeni specjalni goście Pan Leśnik Adam Maciejowski
z Nadleśnictwa Kołaczyce i Pani Sabina Kois z Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego im. Jana Szafrańskiego Magurskiego Parku Narodowego, którzy przeczytali dzieciom Przygody Żółwia Pompika oraz wiersz pt:”Międzynarodowy Dzień Zwierząt” ze zbiorów Ewy Chotomskiej. Pan Adam i Pani Sabinka opowiedzieli nam o swojej pracy, o lesie
i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślili że człowiek jest gościem
w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Następnie dzieci miały możliwość zadawania pytań naszym gościom oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć. W nagrodę otrzymaliśmy przepiękne prezenciki za które serdecznie dziękujemy Pani Sabince z Magurskiego Parku Narodowego.
Dziękujemy za interesujące spotkanie!

Kategorie: Wydarzenia