Nasze przedszkole dnia 3 grudnia uczestniczyło w wirtualnym spotkaniu z Panem Sebastianem Wiatrem – górnikiem. Dzięki temu spotkaniu nasze przedszkolaki mogły poszerzyć wiadomości na temat ciężkiej, a czasem niebezpiecznej pracy górnika. Na samym początku spotkania nasz gość włączył się w kampanię społeczną “Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytał najmłodszym wiersz o Barbórce. Mieliśmy okazję przyjrzeć się czapce górniczej i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla nich dużą atrakcją spotkania. Pan Sebastian wytłumaczył dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści przedstawianych przez górnika. Pan Sebastian zaprezentował swoje umiejętności gry na gitarze i wszyscy zaśpiewaliśmy zimową piosenkę pt. „Pada śnieg”. Z okazji Barbórki wszystkim Górnikom składamy serdeczne życzenia, a Panu Sebastianowi dziękujemy serdecznie za dzisiejsze spotkanie ! ❤

Kategorie: Wydarzenia