Dnia 25 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego uczestniczyły w spotkaniu z panią Pauliną – dietetyk z Bonne -sante w Jaśle. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania . Wspólnie z panią dietetyk dzieciaki przygotowały zdrową nutellę, koktajl Shreka oraz szaszłyki owocowe. Po umyciu rąk przedszkolaki z wielkim zapałem wzięły się do pracy. Sprawnie obierały i kroiły owoce, z pomocą Pani dietetyk miksowały wszystkie składniki. Następnie przystąpiły do degustacji wykonanych własnoręcznie zdrowych pyszności co sprawiło im wiele radości. Spotkanie zakończyło się głośnym czytaniem w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Dzieci wysłuchały wiersza B. Lewandowskiej pt: „Na zdrowie” oraz podziękowaniem połączonym z pamiątkowymi zdjęciami. Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za interesujące warsztaty i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas. Mamy nadzieję , że dzisiejsze zajęcia zachęcą dzieci do wykonania zdrowych smakołyków wspólnie z rodzicami. Smacznego!

Kategorie: Wydarzenia