W poniedziałek 13 grudnia do naszego przedszkola przyjechał Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa ze spektaklem pt. „Spotkanie z bajką – online”. Teatr ten gościliśmy już po raz drugi i zapewnił on nam równie niezapomniane wrażenia. W trakcie seansu przedszkolaki interaktywnie spędziły czas z bohaterami bajek „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu” oraz „Pocahontas”. Sindbad przeniósł widzów do „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Aktor zaprezentował swoje umiejętności akrobatyczne: chodzenie po linie, salta, szpagaty na trampolinie oraz taniec na szarfie, który wykonał razem z księżniczką Arabellą, a Tarabuk, wuj Sindbada wykonał fireshow oraz pokaz pirotechniczny. Królowa Śniegu udowodniła, że śnieg może padać nawet latem…, a Gerda szukając Kaja musiała przejść przez labirynt i rozwiązać zagadkę matematyczną, jaką przygotowała jej Królowa Śniegu. Przedszkolaki pomogły Gerdzie i dzięki temu, wszystko skończyło się szczęśliwie. Pinokio natomiast przypomniał o tym, że trzeba pilnie się uczyć i słuchać rodziców. Każdy uczestnik spektaklu otrzymał „Baśniowe zagadki”, które pozwolą na wspaniałą zabawę i utrwalenie dzisiejszego spotkania. Na zakończenie nie zabrakło również głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i dzieci wysłuchały wiersza „Idzie Zima autorstwa T. Kubiaka. Serdecznie dziękujemy za wspaniały spektakl oraz piękny śpiew Pocahontas w towarzystwie baniek mydlanych, który na długo pozostanie w pamięci dzieci. ❤☺

Kategorie: Wydarzenia