Nasze przedszkole odwiedzili dziś niecodzienni goście. A kto to taki? – To alpaki! Niezwykli goście – Henio i Miki – bo tak nazywają się alpaki – przybyli do naszego przedszkola w towarzystwie swoich przemiłych opiekunek. Niezwykłe zajęcia wzbudziły wiele emocji. Sam wygląd alpak wzbudził sympatię przedszkolaków, dlatego dzieci z każdej z grup nie miały problemów, aby je pogłaskać czy przytulić. Dowiedzieliśmy się, że nasi goście to krewni wielbłądów, a marchewka jest dla nich tak pyszna, jak dla nas słodycze. Mogliśmy także nakarmić je marchewką, którą alpaki delikatnie zabierały z dłoni dzieci. Okazało się, że alpaki są bardzo łagodne i chętnie się uczą. Zajęcia z alpakami i innymi zwierzętami rozwijają sferę emocjonalną, budują pewność siebie, odpowiedzialność i empatię. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania ze zwierzakami.

Kategorie: Wydarzenia