W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „POLSCY AUTORZY DLA KLIMATU” spotkaniem autorskim z Panią Melanią Kapelusz. Melania jest  autorką wielu  książek m.in.: Przygody słowiańskich bogów”, „Krasnoludki”, „Zając zostaje!” oraz kilkuset tekstów literackich dla najmłodszych. Od lat związana z magazynem dla dzieci „Świerszczyk”. W swojej twórczości niezwykle umiejętnie łączy humor z łagodną dydaktyką. Przy jej bajkach bawią się nie tylko dzieci. Książki Melanii Kapelusz trafnie oddają świat widziany oczyma najmłodszych. Autorka doskonale umiejętnie wchodzi w rolę dziecka, pozwalając mu na przeżywanie różnorodnych uczuć i emocji. Jej powieści są świetnie napisane, pełne uroku i humoru.

W trakcie spotkania pisarka przeczytała fragmenty swoich książek i rozmawiała z dziećmi o problemach, z którymi spotykali się bohaterowie jej opowiadań i sposobach ich rozwiązania.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile, które na bardzo długo zostaną w naszej pamięci.

Kategorie: Wydarzenia