Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie autorskie z Izabelą Michtą autorką książek dla dzieci. Pani Iza w sposób bardzo ciekawy zaprezentowała przedszkolakom swoją twórczość. Przeczytała fragment książki „Podróż do wnętrza ucha”, umiejętnie motywowała dzieci do wspólnej zabawy, zachęcając do rozwiązywania zagadek i zadawania pytań. Zaproponowała dzieciom wspólną zabawę z homonimami, razem w formie wesołych wierszyków udowodniliśmy, że w polszczyźnie mamy wiele słów które brzmią tak samo, a znaczą zupełnie coś innego. Poznaliśmy Łukasza bohatera książki „Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy”, z którym powtórzyliśmy etapy resuscytacji i zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach kryzysowych. Rozmawialiśmy także o niepełnosprawności dowodząc, ze każdy z nas jest inny a przez to wyjątkowy. Spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze, każdy czuł się swobodnie, mógł zadawać pytania i rozmawiać z pisarką. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu oraz przyłączenie się do kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Mamy nadzieję na kolejne tak interesujące spotkanie.

Kategorie: Wydarzenia