21 czerwca 2021 r. Smoki z oddziału na Kochanowskiego wybrały się do Parku Miejskiego na spektakl dla dzieci pt. „Zupka z blaszanego kubka”, w wykonaniu Teatru Uszytego z Krakowa.
Dwoje piratów, Emma i Chudy Joe, w wyniku katastrofy okrętu, trafiają na bezludną wyspę. Po wielu latach życia na morzu nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Odkryty list w butelce daje im nadzieję na ratunek. Z odszukanych przedmiotów tworzą scenografię do własnej wersji znanej bajki, która ma być przepustką do wolności. Czy Emma i Joe powrócą do dawnego fachu? A może pobyt na wyspie sprawi, że zmienią swoje nawyki i docenią spokojne i uczciwe życie?
Spektakl miał charakter interaktywny, a wartka akcja z komediowymi elementami sprawiły, że przedszkolaki bawiły się doskonale. Pełna humoru opowieść zawierała motywy odsyłające do dobrze znanych bajek i opowieści z dzieciństwa. Dzieci bardzo uważnie oglądały cały spektakl i były zainteresowane opowieścią. Po tak dużych emocjach powróciliśmy na obiad do przedszkola 🙂
Kategorie: Wydarzenia