W poniedziałek 31 października przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego przyłączyły się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, której celem jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne osoby i wydarzenia związane z najbliższym regionem.  W ramach tej inicjatywy przedszkolaki wybrały się na spacer  do pobliskiego parku miejskiego gdzie odwiedziły Grób Nieznanego Żołnierza oraz na Stary Cmentarz w Jaśle. Dzieci w chwili ciszy oddały hołd żołnierzom, którzy zginęli w obronie naszego kraju. Zatrzymując się w chwili zadumy uświadamiamy naszym najmłodszym, że historia rodzinnego kraju jest bardzo ważna i należy poznawać ją od najmłodszych lat. Dzisiejszą patriotyczną wyprawę traktujemy jako pierwsze lekcje historii własnego kraju, które należy rozkrzewiać i pielęgnować.

#SzkołaPamięta

Kategorie: Wydarzenia