Są takie święta raz do roku,

co budzą życie, budzą czas.

Wszystko rozkwita w słońca blasku

i wielka miłość rośnie w nas.

Miłość do ludzi, do przyrody

w zielone każdy z wiosną gra.

Już zima poszła spać za morza

a w naszych sercach radość trwa.

 

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także i radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Raniutko w Wielką Niedzielę dzwonią dzwony, ogłaszając światu radość, że Chrystus zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania. Również w przedszkolu rodzinnie spędziliśmy święta. 13 kwietnia  w oddziale na Kochanowskiego urządziliśmy uroczyste śniadanie wielkanocne. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczyciły nas Panie z Koła Gospodyń  „Sobniowianki” . Zaproszeni goście przybliżyli dzieciom tradycje wielkanocne, a także  przyniosły dla przedszkolaków piękne własnoręcznie wykonane wielkanocne ozdoby. Nie zabrakło również głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolaki z grupy „Smoki”, „Biedronki” i „Tropiciele”, krótkim występem artystycznym wprowadziły nas w  odświętny klimat śpiewając piosenki oraz recytując wiersze. Następnie wspólnie usiedliśmy przy jednym stole, aby spożyć śniadanie wielkanocne. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania razem z Dyrekcją oraz zaproszonymi gośćmi  zmówiliśmy modlitwę i mogliśmy rozpocząć wspólne śniadanie. Nie zabrakło jajek, kiełbasy, chleba czy „baby wielkanocnej”. Dzieci chętnie zajadały wielkanocne przysmaki. Śniadanie przebiegało w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń „Sobniowianki” za swoją obecność!  Ten dzień miał wyjątkowy, świąteczny charakter, a piękna wiosenna pogoda dodała jeszcze większego uroku. Pani Dyrektor złożyła z tej okazji wszystkim świąteczne życzenia. Przedszkolakom bardzo smakowało śniadanie, a kurki z jajek znikały w mgnieniu oka. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Kategorie: Wydarzenia