Dzieci z grupy „Biedronki” „wyruszyły” w wirtualną podróż po Belgii w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy”. Wykonały zadanie z modułu IV „Kultury Świata” wykonały zadanie „Smerfne zabawy i gofry” Poznawanie tego kraju rozpoczęło się od stolicy – Brukseli i jej zabytków. Dzieci dowiedziały się, że Bruksela jest również stolicą Unii Europejskiej. Poznały godło i barwy narodowe Belgii, zobaczyły panującą rodzinę królewską, dowiedziały się z czego słynie Belgia. Największy zainteresowanie wzbudziły informacje, że Belgia jest producentem najlepszej na świecie czekolady oraz znana jest z produkcji gofrów i frytek. Dowiedziały się również, że Belgowie wymyślili saksofon. Są też twórcami popularnej bajki dla dzieci – Smerfy i słyną z wyrobu koronek. Po obejrzeniu ciekawostek na temat Belgii dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej przy muzyce „Smerfne hity” i układały flagę belgijską .Nie zabrakło również charakterystycznego „tańca belgijskiego” w wykonaniu dzieci i nauczycieli. Na zakończenie zajęć przedszkolaki samodzielnie wykonały przysmak Belgów – gofry. Udział dzieci w spotkaniu w „dniu belgijskim” nie tylko dostarczył im wiele radości, ale równocześnie stworzył możliwość poznania nowego, pięknego, europejskiego kraju, jego kultury, zabytków, języka, a tym samym stał się zachętą do podróży po Europie.

Kategorie: Wydarzenia