Dnia 4 marca przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego wzięły udział w biblioterapeutycznych zajęciach on-line „Przeżywam. Wyrażam. Jestem” zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Jak każdy wie, emocje towarzyszą nam przez całe życie. Przeżywamy zarówno te dobre emocje jak radość jak i te złe do których zaliczyć możemy smutek, złość czy strach. Mottem przewodnim dzisiejszego spotkania był „Słoiczek pełen strachu”- czyli zajęcia poświęcone lękom i wyrażaniu emocji. Pani Renata Grzegorczyk w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom temat emocji oraz zdradziła kilka sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami, jakimi m.in. jest czytanie wartościowych książek. Przedszkolaki ,,zamknęły’’ w zaprojektowanych przez siebie słoikach, to czego się boją się najbardziej. Nie zabrakło także głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, i tym razem Pani Renata zaprezentowała najmłodszym fragment utworu o małej żabce, która również swoje małe strachy. Serdecznie dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle za tak ciekawe zajęcia! Z niecierpliwością czekamy na kolejne! ❤

Kategorie: Wydarzenia