W piątek 24 lipca zakończyliśmy „Tydzień Kulinarny” w naszym przedszkolu. W tym finalnym dniu przedszkolaki zainspirowane wczorajszą wizytą w cukierni zamieniły się w „Małych Cukierników” i stworzyły znakomite owocowo-czekoladowe muffinki.  Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory wykorzystywane w przygotowywaniu ciast, aż w końcu zabrały się za robienie babeczek. Przygotowane ciasto zostało przelane do foremek, ozdobione malinkami i borówkami , a następnie pieczone w piecu. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole i wszyscy z niecierpliwością czekali na to, aż ciasteczka będą gotowe. W końca nadeszła długo wyczekiwana chwila i każdy mógł zjeść własnoręcznie przygotowany przysmak! Przedszkolaki z przyjemnością próbowały swoich wypieków. „Tydzień Kulinarny” uważamy za bardzo smakowity! Dzięki niemu przedszkolaki odkryły swoje umiejętności kulinarne, zapoznały się z różnymi walorami smakowymi, jak również rozwinęły swoją kreatywność! Z niecierpliwością czekamy na kolejny, wakacyjny tydzień w naszym przedszkolu…!  

Kategorie: Wydarzenia