Smoki realizując Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” wykonały kolejne zadanie pt. “Siła bajek”. Bajka towarzyszy dziecku niemalże od pierwszych dni życia. Dostarcza przykładów i wzorców do naśladowania. Uczy właściwych zachowań i podpowiada, czym mamy kierować się w życiu. Przestrzega nas przed złem i złośliwością. Posiada wiele walorów, dlatego warto się jej uważniej przyjrzeć. W ramach zadania Pani Madzia czytała literaturę uwrażliwiającą dzieci i rozbudzającą empatię były to bajki terapeutyczne. Podsumowując każde opowiadanie przedszkolaki starały się ocenić zachowanie bohaterów i wyciągnąć wnioski z każdej bajki. Realizacja projektu przyczyniła się do dokładniejszego spojrzenia na bajki, wzbogaciła wiedzę na temat tych form literackich, czynny słownik dziecka, nauczyła pożądanych zachowań i zachęciła do ich czytania.

Kategorie: Wydarzenia