W czwartek 15 października przedszkolaki z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego rozpoczęły swoją przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Serdeczna Karteczka”. Głównym celem tego projektu jest wykonywanie karteczek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. W tym miesiącu naszym zadaniem było wykonanie kartki dla Pracowników Ochrony Zdrowia. Wspólnie z dziećmi zdecydowaliśmy, że naszą kartkę wykonamy dla Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, dlatego też zajęcia rozpoczęliśmy od przybliżenia przedszkolakom pracy policjanta. „Biedronki” poznały atrybuty, których używa policjant w swojej codziennej pracy, zapoznały się z mundurem i radiowozem. Zapoznaliśmy się też z pracą strażaka i lekarza. Następnie z wielkim zapałem przystąpiliśmy do wykonania karteczki. Dzieci wykonały piękny wazon, w którym zakwitły różnobarwne kwiaty wykonane za pomocą pieczątek z cytryn, pomarańczy i ziemniaków. Praca nad karteczką przyniosła wszystkim wiele radości i dobrej zabawy. Karteczka w najbliższym czasie zostanie przekazana Policjantom. Żywimy nadzieję, że wywoła ona uśmiech na twarzach dzielnych policjantów. ❤ 🙂

Kategorie: Wydarzenia