„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

27 stycznia przedszkolaki z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego po raz kolejny wykonały kartkę w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Serdeczna Karteczka”, którego głównym celem jest wykonywanie karteczek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. W tym miesiącu naszym zadaniem było zrobienie karteczki dla wolontariuszy. Na samym początku zajęć dzieci dowiedziały się sporo o pracy wolontariusza, co należy do jego obowiązków, oraz co najważniejsze dowiedziały się, że za włożoną pracę nie otrzymuje on pieniędzy, a największą zapłatą jest dla niego uśmiech na twarzach innych osób. Następnie zabawiliśmy się w zabawę ruchową oraz w zabawę z chustą animacyjną. W końcu przeszliśmy do głównego punktu zajęć, jakim było stworzenie pięknej karteczki. „Biedronki” samodzielnie ozdobiły czerwone serduszka za pomocą różnorodnych zimowych elementów, a w dalszej części zajęć z małych serduszek wykonanych przez dzieci powstało jedno wielkie serce dla Wolontariuszy. Podczas wykonywania karteczki wszystkie przedszkolaki włożyły sporo zaangażowania, dzięki czemu powstała wspaniała kartka, która z pewnością wywoła uśmiech na twarzy zaprzyjaźnionych wolontariuszy. ❤

Kategorie: Wydarzenia