Dnia 11 grudnia przedszkolaki z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego zrealizowały kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Serdeczna Karteczka”. W tym miesiącu naszym zadaniem było wykonanie karteczki dla Seniorów. Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki na temat osób starszych. Pani Ania przeczytała utwór o Krzysiu, który nie zachował się grzecznie i nie ustąpił w autobusie miejsca starszej osobie. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że zachowanie chłopca nie było odpowiednie. Dzieci dowiedziały się, że zawsze należy pomagać osobom starszym oraz wszystkim, którzy tego potrzebują. Wszyscy opowiedzieli, co lubią robić najbardziej ze swoją babcią i dziadziem, jak również obiecali, że po powrocie do domków powiedzą dziadkom miłe słowo. Następnie przeszliśmy do wykonania pięknej karteczki i tym razem była to zielona choineczka. Dzieci samodzielnie ozdobiły różnokolorowe bombeczki, które rozbłysły dzięki brokatowym ozdobom. Po skończeniu dekorowania bombeczki zawiły na choince, a na jej czubeczku świeciła złota gwiazdeczka. Naszą karteczką obdarujemy Seniorów z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy. Mamy wielką nadzieję, że dzięki kolorowej choince od przedszkolaków na twarzach niejednej osoby zagości iskierka uśmiechu w ten magiczny czas, jakim są zbliżające się święta Bożego Narodzenia. ❤

Kategorie: Wydarzenia