Dnia 22 kwietnia w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” zrealizowaliśmy kolejne zadanie pod hasłem „Razem ratujemy pszczoły!” połączone z głośnym czytaniem książki, pt. „Pszczoły” Piotr Socha . W tym dniu gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Sławomira Piotrowskiego – Prezesa Powiatowego Koła Pszczelarzy w Jaśle. Dzięki opowieściom pszczelarza dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. W trakcie opowiadania poznały fascynujący świat tych owadów oraz jak powstaje miód. Miały możliwość zobaczyć strój pszczelarza – przymierzyć go, oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: ul, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę , dłuto oraz miotełkę. Podczas zajęć poznaliśmy prozdrowotne produkty pszczele i wosk pszczeli. Każdy przedszkolak miał możliwość zobaczyć żywe pszczoły przyniesione przez naszego gościa w specjalnym pudełku co wywołało u dzieci wielką radość .Spotkanie zakończyło się degustacją miodu z pasieki naszego gościa, który dzieci z wielką ochotą zjadały, bo wiedzą, że jest on bardzo zdrowy. Najważniejszym jednak przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi za wizytę w naszym przedszkolu i mamy nadzieję ,że nie było to nasze ostatnie spotkanie. Życzymy dalszej satysfakcji i pielęgnowania tej pięknej oraz pożytecznej pasji jaką jest pszczelarstwo!!

Kategorie: Wydarzenia