Zdrowe odżywanie jest jednym z głównych priorytetów naszego przedszkola, dlatego też 30 października realizując projekt „Zdrowie na talerzu” dzieci z grupy „Smoki” zamieniły się w “Małych kucharzy” . Dzień ten był dla naszych przedszkolaków wyjątkowo zdrowym i smacznym dniem. Na początek dzieci poznały różne owoce zarówno za pomocą smaku jak i dotyku, dowiedziały się jak zdrowe i ważne jest codzienne spożywanie owoców jak również bawiły się w „sałatkę owocową” mając przy tym wiele radości. Punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia było przebranie się w strój prawdziwych kucharzy: fartuszki oraz czapki i przystąpienie do wspólnego przygotowania pysznej i zdrowej sałatki owocowej oraz owocowych szaszłyków. Na koniec była degustacja sałatki i szaszłyków, a zadowolone miny dzieci są dowodem na to, że zdrowe jedzenie jest smaczne i warto sięgać po owoce i warzywa każdego dnia.

Kategorie: Wydarzenia