Dnia 14 października przedszkolaki z grupy „Biedronki” zamieniły się w małych kucharzy i przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Na samym początku pani Mariola- mama Tymonka przeczytała najmłodszym wiersz „Zdrowe owoce” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a następnie przenieśliśmy się do krainy owoców. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały poszczególne owoce, wybierały zdrowe i niezdrowe potrawy, jak również dokonały klasyfikacji owoców pod względem koloru. W kolejnej części zajęć zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy piosenkę o małym, czerwonym jabłuszku, którą wszystkie „Biedronki” doskonale znają. Wreszcie nadszedł czas na wykonanie dzisiejszego przysmaku! Dzieci pamiętając o zasadach higieny przed przystąpieniem do pracy umyły swoje rączki, założyły fartuszki oraz czapeczki i były gotowe do rozpoczęcia zadania. Każdy dostał swoją deseczkę i samodzielnie kroił poszczególne owoce wśród których znalazły się między innymi: jabłko, banan, winogrono, ananas, brzoskwinia czy gruszka. Efektem finalnym była pełna witamin sałatka owocowa, którą wszyscy zajadali ze smakiem, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach przedszkolaków. To był naprawdę smakowity dzień! <3 🙂

Kategorie: Wydarzenia