„Jesienią, jesienią sady się rumienią: czerwone jabłuszka pomiędzy zielenią”. W piątek Przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego przygotowały się na przyjście nowej pory roku – wszystkie dzieci były ubrane w odzież kolorów jesieni. Dominował na ubraniach kolor czerwony, żółty, ale i brązowy czy pomarańczowy. Dzisiejszy dzień obfitował w szereg przyrodniczych zabaw i zagadek. Wzięliśmy udział w jesiennym kodowaniu, rozpoznawaliśmy dary jesieni, przybieraliśmy drzewka w kolorowe liście czy też jesienna melodia zaprosiła nas do tańca. Przedszkolaki wykonywały także prace plastyczne, do których wykorzystywały barwne, jesienne liście. Nie zabrakło także ogromnej niespodzianki i nasze przedszkolaki odwiedziła tajemnicza postać, która przyniosła dzieciom w koszu pyszne owoce, warzywa oraz kwiaty. Przedszkolaki bez trudu odgadły, że zawitała do nich sama Pani Jesień i z chęcią zgodziły się wziąć udział w zadaniach, które dla nich przygotowała. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki, na które dzieci doskonale znały odpowiedzi. Dzisiejszego dnia nie zabrakło także głośnego czytania i gość specjalny zaprezentował dzieciom wiersz pt: „Jesienne skarby” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Na pożegnanie Pani Jesień zaprosiła dzieci do wspólnego zdjęcia, które z pewnością będzie wielką pamiątką!

Kategorie: Wydarzenia