W czwartek 15 września przedszkolaki z grupy „Smoki” z oddziału na Kochanowskiego wybrały się do Muzeum Regionalnego w Jaśle. Głównym celem naszej wizyty była prelekcja dotycząca Adama Mickiewicza. W ostatnim czasie odbywało się XXI Narodowe Czytanie, podczas którego czytaliśmy dzieło naszego narodowego wieszcza, dlatego też w dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się sporo cennych informacji. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” pracownicy Muzeum wraz z dyrektorem panem Mariuszem Świątkiem przybliżyli naszym przedszkolakom wiersz „Przyjaciele”. Następnie „Smoki” udowodniły, że uważnie słuchały wiersza odpowiadając na zadane im pytania dotyczące utworu. Panie z Muzeum przygotowały niespodziankę dla wszystkich i zaprosiły na warsztaty plastyczno-techniczne. Dzieci wykazały się dużym talentem, efektem czego były wspaniałe misie oraz serduszka, którymi mogliśmy się wymienić ze swoim przyjacielem. Mieliśmy także możliwość odtworzyć scenę z wiersza, rysując na kartkach to, co udało się zapamiętać. Serdecznie dziękujemy za wartościowe spotkanie!

Kategorie: Wydarzenia