Kolejne warsztaty w ramach projektu 10/10 – cykl dostępnych wydarzeń na 10. urodziny Muzeum Dobranocek w Rzeszowie odbyły się pod hasłem „Przyjaciel na 10-tkę”. Głównym celem tych warsztatów było przybliżenie świata osób z niepełnosprawnościami i uwrażliwienie na ich potrzeby. Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się z zasadami savoir-vivre’u, jakimi powinni się kierować w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi, dowiedziały w jaki sposób można pomagać osobom niewidomym oraz nauczyły się podstawowych zwrotów w języku migowym takich jak: czarodziejskich słów, zwierząt, kolorów, a nawet wierszyka. Miały także okazję wykonać różnorodne zadania – odgadywanie bajkowych bohaterów, zapachów i kształtów w materiałowych okularach zakrywających oczy. Głównym celem tych zajęć było podniesienie świadomości społecznej, przełamywanie barier oraz zjawiska wykluczenia, jakiemu podlegają osoby z niepełnosprawnościami. Zakończeniem warsztatów był bardzo emocjonujący quiz, który pozwolił dzieciom na chwile zdrowej rywalizacji. Podsumowując dzisiejsze warsztaty obejrzeliśmy dobranockę oraz spotkaliśmy się z niezwykłymi gośćmi – Reksiem i Misiem Uszatkiem. Każdy chciał się przytulić do bohatera dobranocki. Dziękujemy za tak wspaniałe spotkanie, które było dla dzieci ogromnym przeżyciem!

Partnerzy projektu: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle, Fundacja Podaruj Miłość w Boguchwale, Fundacja Kultury bez Barier w Warszawie oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe dla Niesłyszących „Surdostal” w Stalowej Woli. Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, resinet.pl, gdziecko.pl Patronat honorowy: Fundacja Reksio Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie: Wydarzenia