W październiku dzieci z Bajkowego Prywatnego Przedszkola z grupy „Biedronki” kolejny już raz wzięły aktywny udział w  akcji „BohaterON. Włącz historię!”  Jest to ogólnopolska kampania  o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Projekt cieszył się w zainteresowaniem dzieci, które najpierw wzięły udział w zajęciach edukacyjnych dzięki, którym poznały historię wybuchu i Przebiegu Powstania Warszawskiego oraz losy jego bohaterów .Obejrzały również film Elizy Piotrowskiej  „Jak zostałem bohaterem” miały możliwość poznania znaczenia słów ojczyzna, bohater ,wolność. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o ojczyznę .Utrwaliły także symbole narodowe oraz poznały symbole Powstania Warszawskiego takie jak Polska walcząca czy Godzina ”W”, a także wysłuchały pieśni patriotycznych. Na zakończenie zajęć dzieci zaprojektowały pocztówkę swojego miasta dla przyjaciela Helmera ,który przyjechał  do nich z Anglii.
Akcja wpisała się w patriotyczne działania podejmowane cyklicznie w naszej placówce. Była lekcją współczesnego patriotyzmu, przykładem edukacji historycznej, która bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej młodych Polaków, oraz pozwala budować ich wrażliwość społeczną.
W naszym przedszkolu  chcemy tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii Polski i jej bohaterach. Pokazaliśmy, że jesteśmy dumni z Powstańców !

Kategorie: Wydarzenia