Nasze przedszkole w roku szkolnym 2020/2021 realizuje bliżej przedszkolny projekt edukacyjny „Bliżej Pieska”. Dzieci z grupy “Biedronki” w dniu 5 maja uczestniczyły w spotkaniu z psimi terapeutami podczas zajęć dogoterapii, które odbyło się w ramach realizowanego projektu. Celem spotkania było uczenie dzieci właściwego zachowania wobec nich , uświadomienie im, w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami ,oraz poznanie sposobów odżywiania się naszych czworonożnych przyjaciół. Pan terapeuta opowiedział o swojej pracy i dzięki temu przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o czworonogach. Wszyscy brali bardzo aktywny udział w spotkaniu i dzieci chętnie zadawały pytania. Poznaliśmy także charakterystyczne cechy zwierząt oraz ich upodobania. zwierząt. Każdy uczestnik spotkania miał okazję pogłaskania pieska oraz rzucenia mu zabawki i wyczesania. Zwierzaczki chętnie dawały się pogłaskać i przytulić .Dzieci były zachwycone futrzanymi gośćmi i z niecierpliwością czekamy na kolejne. Za udział w projekcie nasze przedszkole otrzymało certyfikat. Jesteśmy dumni, że możemy mieć tak wspaniałych przyjaciół na czterech łapach!❤🐶☺️

Kategorie: Wydarzenia