Przedszkolaki z grupy „Smoki” przystąpiły do II Edycji Ogólnopolskiego Programu Fundacji PGNiG „Mali, Wielcy Odkrywcy”. Celem programu jest propagowanie edukacji poprzez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata. Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji. „Wynalazki” to pierwszy blok tematyczny, który zrealizowaliśmy w ramach projektu. Pierwsze zadanie dotyczyło zegara. Rozmawialiśmy o sposobach mierzenia czasu oraz poznaliśmy zasady odczytywania pełnych godzin z zegara wskazówkowego. Dzieci wspólnymi siłami wykonały żywy zegar. Na zajęciach poznaliśmy również dawne metody pomiaru czasu. Na pamiątkę realizacji pierwszego zadania dzieci samodzielnie wykonały swój model zegarka. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie korzyści przynosi zastosowanie kół. Podczas zabawy badawczej dowiedziały się co wpływa na toczenie, rozwijając wyobraźnię przestrzenną. Przy pomocy plasteliny tworzyły różne elementy i testowały co będzie się toczyć. Na koniec zajęć zapoznały się z wyglądem kopalni oraz dowiedziały się jak działa wiertnica. ,,Smoki’’ z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i z niecierpliwością czekają na odkrywanie kolejnych ciekawostek.

Kategorie: Wydarzenia