W lutym przedszkolaki z grupy Smoki rozpoczęły realizację II etapu projektu ,,Mali Wielcy Odkrywcy’’, który polega na kuchennych eksperymentach. Zabawy badawcze zostały przeprowadzone z wykorzystaniem różnych produktów spożywczych. Przedszkolaki poznały właściwości drożdży , obserwowały jak rośnie ciasto drożdżowe. Poznały również białe produkty znajdujące się w kuchni i sprawdziły jak napompować balon bez pompki .Smokom udało się zrobić czerwony, niebieski i zielony wulkan ,piękną tęczę na mleku oraz kolorowy ryż ,używając do tego bibuły. Bawiły się w zabawę sensoryczną ,,Co to za smak, co to za zapach?’’ oraz sprawdziły które owoce i warzywa toną , a które pływają. Wykonały również rysunki za pomocą niewidzialnego atramentu z cytryny. Był to dzień pełen wrażeń i ciekawych doświadczeń.

Kategorie: Wydarzenia