Dnia 17.12.2018 r. nasze przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego uczestniczyły w Warsztatach Pszczelarskich, które prowadził Mistrz Pszczelarski Pan Aleksander Rębacz z Pasieki „Boża Iskierka”. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak się wybiera miód z ula i do czego służą takie sprzęty jak podkurzacz, czy podkarmiaczka. Zaglądały do wnętrza ulu, obserwowały żywe owady mogąc zobaczyć jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami, a na koniec zajęć dzieci degustowały miód, który bardzo im smakował. Dziękujemy Panu Pszczelarzowi za aktywne włączenie się do Kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom i promowanie głośnego czytania. Każde z dzieci dostało prezent na pamiątkę w postaci własnoręcznie zrobionej świeczki z wosku pszczelego, książeczkę oraz drewniany nożyk do miodu. Przedszkolakom bardzo podobały się warsztaty.

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia