„Powróćmy jak za dawnych lat, w zaczarowany bajek świat”- słowami tej piosenki rozpoczęliśmy dzisiejsze spotkanie z muzykami Mobilnej Filharmonii. Za sprawą dzisiejszych gości przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego miały okazję przenieść się w magiczny świat lat 20’ i 30’. Piękne stroje charakterystyczne dla tego okresu oraz niesamowita muzyka zbudowały niepowtarzalny klimat, który kojarzy nam się z szumem gramofonu i zdartych płyt. Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory, do których nasi dziadkowie tańczyli m.in. tango czy charlestona, którego kroki mieliśmy okazję poćwiczyć. Szlagiery takie jak „Umówiłem się z nią na 9” czy „ Panna Janka gra na gramofonie” wprawiły wszystkich we wspaniały klimat i nastrój. Podczas dzisiejszego dnia nie mogło zabraknąć głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Serdecznie dziękujemy Mobilnej Filharmonii za wyjątkowe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne!🎼❤☺

Kategorie: Wydarzenia