09 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w XI edycji ,,Powitanie wiosny na cygańską nutę”, która odbywała się w auli Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle. Impreza ta organizowana jest przez Stowarzyszenie Romów ,,Bahtałe- Roma” w Jaśle. Na tę okazję przedszkolaki założyły specjalne stroje, nawiązujące do tradycyjnego ubioru Romów. Spotkanie miało charakter edukacyjny, a nade wszystko integracyjny. Na scenie uzdolniona tanecznie, wokalnie i muzycznie młodzież prezentowała przygotowane na tę okazję utwory. Chętne przedszkolaki brały udział w licznych konkursach i zdobywały nagrody. Dzieci mogły zwiedzać kąciki poświęcone kulturze romskiej i tańcząc uczestniczyć we wspólnej zabawie. W trakcie imprezy na przedszkolaki czekał słodki poczęstunek. Chętne dzieci miały okazję pomalować buzie w wybranych wzorach. Na koniec każdy z uczestników został obdarowany słodką niespodzianką. Zabawa, w której uczestniczyły dzieci miała charakter integracyjny, kształtowała postawę poszanowania odmienności i autonomii drugiego człowieka. Umożliwiła rozwijanie u przedszkolaków umiejętności społecznych niezbędnych w poprawnych relacjach z dziećmi i dorosłymi o odmiennej kulturze, należących do wspólnoty narodowej.

Kategorie: Wydarzenia