W poniedziałek Przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego przygotowały się na przyjście nowej pory roku – wszystkie dzieci były ubrane w odzież kolorów jesieni. Dominował na ubraniach kolor zielony, czerwony, żółty, ale i brązowy czy pomarańczowy. Tajemnicza postać przyniosła dzieciom w koszu pyszne owoce, warzywa oraz kwiaty. Przedszkolaki bez trudu odgadły, że zawitała do nich sama Pani Jesień i z chęcią zgodziły się wziąć udział w zadaniach, które dla nich przygotowała. Wspólnie oglądnęliśmy prezentację o aktualnej porze roku, rozwiązywaliśmy zagadki, dopasowywaliśmy skarby jesieni do odpowiednich drzew i liści. Przedszkolaki wykazały się wielką wiedzą przyrodniczą!! Dzisiejszego dnia nie zabrakło także głośnego czytania i gość specjalny zaprezentował dzieciom wiersz pt: „Jesienne skarby” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Na pożegnanie Pani Jesień zaprosiła dzieci na wspólny spacer do pobliskiego parku miejskiego, zachęcając do częstych spacerów, podczas których można znaleźć mnóstwo jesiennych bogactw.

Kategorie: Wydarzenia