Posypały się listeczki dookoła, to już jesień te listeczki z wiatrem woła. Lecą listki, lecą z klonu i kasztana. Będą z listków bukieciki złote dla nas. Nazbieramy, nastawiamy na stoliku tych jesiennych, tych pachnących bukiecików.

26 września w naszym przedszkolu odbyło się “Powitanie Jesieni” , połączone z sadzeniem wrzosów. Na początku Pani Jesień w ramach kampanii Cpcd przeczytała wiersz ,,Jesienne wrzosy’’ oraz zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Pląsom i zabawom towarzyszyła piękna ,słoneczna pogoda, muzyka i jesienne piosenki. Potem rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce jesiennej i zorganizowaliśmy wspólne sadzenie wrzosów. Przedszkolaki zamieniły się w małych ogrodników i z wielkim zapałem zabrały się do pracy . Był to dzień pełen wrażeń, który upłynął w bardzo miłym, jesiennym nastroju. Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie się w akcję ,,Sadzimy wrzosy’’.

Kategorie: Wydarzenia