Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnorodnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych.

Dzięki wsparciu naszych rodziców oraz przedszkolaków nasze przedszkole włączyło się po raz kolejny  do akcji zorganizowanej  przez Fundację ASANTE. „Kredki dla Afryki”. Głównym celem fundacji jest pomoc w rozwijaniu edukacji dzieci w Afryce. Materiały dydaktyczne dostarczane są do placówek oświatowych w Kenii , Zambii , Mauretanii  i na  Wybrzeże Kości Słoniowej.

Przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego oraz z oddziału na Grunwaldzkiej   przyniosły przybory szkolne(kredki, farby, długopisy, zeszyty, piórniki, itp.).Łącznie udało nam się zebrać 23 kg  artykułów szkolnych , które wspólnie włożyliśmy  do dwóch dużych pudełek i przekazaliśmy do siedziby fundacji Asante, skąd nasze dary wyruszą w daleką podróż do Afryki i na pewno sprawią wszystkim radość.

Podjęte działania rozwijają empatię , uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi , a przede wszystkim tego , że wspólnie możemy zdziałać więcej!

Dziękujemy za każdy gest pomocy , który rodzi uśmiech i radość naszych małych przyjaciół z Afryki. Dziękujemy za wrażliwość i wielkie serce!

Kategorie: Wydarzenia