Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnorodnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. Dzięki wsparciu naszych rodziców oraz przedszkolaków nasze przedszkole włączyło się po raz kolejny do akcji zorganizowanej przez Fundację ASANTE. „Kredki dla Afryki”. Głównym celem fundacji jest pomoc w rozwijaniu edukacji dzieci w Afryce. Materiały dydaktyczne dostarczane są do placówek oświatowych w Kenii , Zambii , Mauretanii i na Wybrzeże Kości Słoniowej. Przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego oraz z oddziału na Grunwaldzkiej przyniosły przybory szkolne(kredki, farby, długopisy, zeszyty, piórniki, itp.).Łącznie udało nam się zebrać 10 kg artykułów szkolnych , które wspólnie włożyliśmy do dużego pudełka  i przekazaliśmy do siedziby fundacji Asante, skąd nasze dary wyruszą w daleką podróż do Afryki i na pewno sprawią wszystkim radość. Podjęte działania rozwijają empatię , uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi , a przede wszystkim tego , że wspólnie możemy zdziałać więcej! Dziękujemy za każdy gest pomocy , który rodzi uśmiech i radość naszych małych przyjaciół z Afryki. Dziękujemy za wrażliwość i wielkie serce!❤️❤️❤️

Kategorie: Wydarzenia