7 listopada grupa „Nutki” z oddziału na Kochanowskiego gościła w przedszkolu wyjątkowych gości – swoich Rodziców, podczas zajęć otwartych pod tytułem „Podróż w tropiki”. Wycieczka po archipelagu hawajskim była miłą odmianą dla niezbyt sprzyjającej, jesiennej aury za oknem. Dzieci rozpoczęły swoją przygodę od odnalezienia tajemniczego listu w butelce, który okazał się zwiastunem prawdziwej pirackiej przeprawy. Dzielni kamraci doprowadzili podczas zajęć do erupcji wulkanu, dryfowali pośród wzburzonych fal, łowiąc na wędkę kolorową ławicę, tańczyli Limbo, wyginając śmiało swe ciała oraz wzięli udział w najprawdziwszej bitwie morskiej na kule armatnie. Słodkie zwycięstwo w bitwie świętowaliśmy podczas tradycyjnego, hawajskiego Luau, na którym dzieci wraz z Rodzicami, rozpoznawali wyłącznie przy pomocy zmysłów węchu i smaku egzotyczne owoce. Nasza przygoda skończyła się wraz z ułożeniem kawałków mapy, która doprowadziła do najprawdziwszego, pirackiego skarbu! Czas spędzony razem okazał się cenniejszy niż zdobyte przez nas złoto, a dzieci były bardzo szczęśliwe mogąc uczestniczyć we wspólnych zadaniach z Rodzicami. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za wzorową frekwencję i wspaniałą zabawę.

Kategorie: Wydarzenia