Dnia 4 października dzieci z grupy „Smoki” z oddziału na Kochanowskiego wybrały się wraz z wróżką Mądrą Główką w ciekawą podróż na „Matematyczną wyspę”. Celem przedszkolaków, było dotarcie do zamku wróżki, lecz najpierw musiały zmierzyć się kilkoma matematycznymi zadaniami. Podróżując po wyspie liczyły, wskazywały figury geometryczne, rozpoznawały kolory oraz śpiewały. Największą niespodzianką było „Kodowanie na dywanie”. Przy użyciu kolorowych kubeczków układały zamki dla wróżki oraz szukały kodu ukrytego w kostkach. Wykonując poprawnie wszystkie zdania „Smoki” dotarły do bram zamku wróżki Mądrej Główki, gdzie czekała na nich miła niespodzianka. Były to niezwykle ciekawe zajęcia, które przyniosły dzieciom wiele radości i zabawy.