W ramach realizacji styczniowych zadań z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ Jedzie pociąg z daleka” Smoki wybrały się w podróż do Rosji, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Na początku Smoki dowiedziały się kilku istotnych faktów o odwiedzanych państwach, zapoznały się z flagą każdego z państwa i utrwalały ich wygląd podczas samodzielnego wykonania flag. Smoki miały okazję dowiedzieć się jakie są bajki rosyjskie i były bardzo zaskoczone, że bajki które oglądają w domu nie są polską produkcją. Poznały także symbol Rosji – matrioszkę, miały okazję ją obejrzeć i zobaczyć co kryje w środku 🙂 Obejrzeliśmy również Balet „Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego, dzieci były zainteresowane nową formą przedstawiania bajki, po omówieniu występu każdy starał się narysować wybrane postacie z baletu. Udaliśmy się także w wirtualną podróż po danych państwach, a obejrzane filmy zachwyciły nas urokiem i pięknymi zdjęciami. To była bardzo udana, ciekawa i zaskakująca styczniowa podroż 🙂

Kategorie: Wydarzenia