Kolejnym przystankiem w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Jedzie pociąg z daleka” w którym uczestniczą “Smoki” była Francja. Przedszkolaki na początku oglądnęły prezentacje o Francji, poznały zabytki, ciekawe miejsca, dowiedziały się jakie są najbardziej popularne potrawy francuskie, a także nauczyliśmy się kilka zwrotów po francusku. Wysłuchaliśmy także francuskiej wersji “Panie Janie” i nauczyliśmy się jej śpiewać. Następnie odbyliśmy wirtualną podróż do Paryża, zwiedziliśmy wieżę Eiffela, łuk triumfalny i katedrę Notre-Dame . Zafascynowani tymi budowlami zaczęliśmy konstrukcję naszej wieży, która wyszła dość pokaźnych rozmiarów, każdy starał się pomagać, a wszyscy byli bardzo przejęci gdy wieża rosła co raz wyższa 🙂 Podsumowując naszą wiedzę na temat Francji wykonaliśmy jej symbol – kogucika, który miał piękny kolorowy ogon z piórek. To była kolejna fascynująca podróż!

Kategorie: Wydarzenia