W listopadzie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Jedzie pociąg z daleka” grupa Smoki wybrała się na wirtualną wycieczkę do Czech i Słowacji. Na początku naszej wyprawy musieliśmy zaprojektować bilety, aby móc ruszyć w tą podróż pociągiem!! Gdy dotarliśmy na miejsce z naszym konduktorem dowiedzieliśmy się jaką flagę mają odwiedzone państwa i dlaczego są one podobne, zapoznaliśmy się z językiem naszych sąsiadów, a także wirtualnie udaliśmy się na spacer do stolicy Słowacji Bratysławy oraz do stolicy Czech – Pragi. Dzieci były zachwycone widokami, zamkami jak również architekturą odwiedzonych Państw. Zapoznaliśmy się ze strojami ludowymi, dostrzegliśmy duże podobieństwo do naszych regionalnych strojów. Dzieci poznały Legendę o Janosiku, a także zapoznały się z jego sylwetką i ciekawymi przygodami. Smoki były bardzo zaskoczone, ze bajki, które znają nie są polskimi bajkami, tylko pochodzą z Czech! Obejrzeliśmy krótkie odcinki poszczególnych bajek i stworzyliśmy animację z naszym przyjacielem Krecikiem. Dzieci były zaskoczone, że Krecik się rusza mimo, że jest „tylko” narysowany. Na koniec naszych zajęć Smoki wysłuchały czeskiej baśni pt „Łabędzianka” do której stworzyły kolorowe ilustracje. To była niesamowita podróż po której zostały nam wspaniałe wspomnienia! Pakujemy nasze plecaki i już się nie możemy doczekać kolejnej wyprawy! 

Kategorie: Wydarzenia