„Na Piżama Party wrażeń cała moc, wystarczy piżama, poduszka i koc! No bo kto powiedział, że od tego dzień? Bawić się wieczorem piżamowo chciej”’ !- słowa tej rymowanki stały się inspiracją do wczorajszej nocy w przedszkolu! Grupa „Tropiciele” z oddziału na Kochanowskiego wzięła udział w Piżama Party. Na samym początku każdy uczestnik wydarzenia otrzymał chmurkę, w której narysował marzenie, jakie miało się spełnić podczas tej wyjątkowej nocy, następnie wszyscy zgodnie podpisali przysięgę dobrego humoru i niezmiernej chęci dobrej zabawy! Rozpoczęliśmy różnorodne konkurencje do których należało między innymi zabawy taneczne z poduszkami przeplatane konkursami, rozwiązywanie zagadek oraz „skarpetkowe poszukiwanie skarbu”. Dziewczynki wraz z Paniami odwiedziły salon piękności, w ruch poszły papiloty, spinki do włosów, gumki i grzebienie. Nie zabrakło także czasu na małe przekąski, które znajdowały się na specjalnie przygotowanym szwedzkim stole. Dużą atrakcją okazała się być smakowita pizza, która dała nam dużo energii na piżamową dyskotekę! Przedszkolaki przeszły w piżamkach po czerwonym dywanie i wybraliśmy: „Najbardziej kolorową piżamę wieczoru”, „Najwygodniejszą piżamę wieczoru”, „Najbardziej efektowną piżamę wieczoru” oraz „Najbardziej kolorową piżamę wieczoru”.
Po wybornej zabawie nadeszła chwila wytchnienia i Pani Jola w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” zaprezentowała najmłodszym opowiadania pt:. „Franklin boi się ciemności”. W końcu nadszedł czas na sen, który poprzedziło obejrzenie dobranocek z dawnych lat : „Reksio”, „Miś Uszatek” oraz pyszny popcorn .Przedszkolaki smacznie spały i rano obudziły się z wielkim uśmiechem na twarzy. Bitwa na poduszki, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali sprawiła niesamowitą radość. Poranna gimnastyka pozwoliła się wszystkim dobrze obudzić i wyposażyła nas w dobre humory. Po śniadanku wykonaliśmy poranną toaletę i każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Miniona noc z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci ponieważ większość z Tropicieli opuszcza przedszkole i otwiera się przed nimi nowy etap życia – szkoła.
Kategorie: Wydarzenia