Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Tego dnia od samego rana w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Pani Iza w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom odwiedziła nas z pięknym świątecznym wierszem i wprowadziła nas w cudowny bożonarodzeniowy klimat . 11 grudnia dla „Smoków” był dniem bardzo pracowitym, bowiem pod czujnym okiem Pań piekły świąteczne pierniczki. Dzieci poznały niezbędne składniki, sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Kiedy wszystko było gotowe z ogromnym zapałem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka, a następnie pełne blaszki pierniczków nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Nasze pierniczki były jeszcze za ciepłe, żeby je ozdabiać, dlatego świąteczny klimat został z nami dłużej i w poniedziałek przystąpiliśmy do dekorowania. Ozdabianie ciastek to jedna z tradycji Świąt Bożego Narodzenia dlatego w naszym przedszkolu kultywujemy ją również. Dzieci otrzymały kilka upieczonych wcześniej pierniczków w różnych kształtach. Były to serduszka, gwiazdki, choinki. Dzieci miały możliwość ozdabiać pierniczki polewami, układać cukrowe ozdoby oraz kolorowe posypki. Przedszkolaki ozdabiały pierniki z dużą dokładnością. Nucąc świąteczne melodie oraz zajadając przepyszne pierniki wprowadziliśmy w przedszkolu najprawdziwszy świąteczny nastrój.

Kategorie: Wydarzenia