Jesień to wspaniała pora roku na poznawanie przyrody. Październik jest bardzo pracowitym czasem dla naszych przedszkolaków i zarazem idealnym na zabawy sensoryczne. W ramach projektu edukacyjnego SensoSmyki nasi podopieczni wykonywali przez cały miesiąc różne zadania. Korzystając z pięknej, październikowej pogody, wybrały się na spacer, który stał się idealną okazją do zbierania okazów natury. Szukanie darów jesieni, kasztanów i żołędzi, zabawy w „Mysie-Patysie” różnorodnymi znalezionymi patykami sprawiło dzieciom wiele frajdy. Zabawy z liśćmi to dla dzieci pobudzające zmysły doświadczenie – intensywne i przyjemne są nie tylko kolory o tej porze roku, ale także niepowtarzalny zapach i charakterystyczny szelest liści. Zajęcia w przedszkolu rozpoczęliśmy od poznania darów lasu. Poprzez dotyk poznawaliśmy ich fakturę, sprawdzaliśmy jak pachną, opisywaliśmy jak wyglądają. Wspólnie wykonywaliśmy „leśny obrazek”, budując ramkę ze znalezionych na spacerze patyków, wypełniając środek pachnącymi leśnymi znaleziskami. Postanowiliśmy uwiecznić nasze prace na kawałku kartonu, by mogły zostać z nami na dłużej i stanowić jesienną dekoracją naszych sal. Jako mali artyści wykonaliśmy kolejne zadanie, stworzyliśmy „odciski”. Naszą pracę rozpoczęliśmy od zrobienia masy porcelanowej. Wąchając, dotykając, ugniatając dzieci rozwijały swoje zmysły. Następnie przedszkolaki projektowały swoje dzieła sztuki, odbijając w masie “dary lasu”. Październikowe zadania były dla naszych przedszkolaków okazją do poznania i doświadczenia lasu poprzez bliskie obcowanie z darami natury. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania projektowe.

Kategorie: Wydarzenia