Cóż to było za spotkanie! Była zabawa, radość i dużo humoru. Wszystko działo się za sprawą tajemniczego Pana Poety, który dziś odwiedził nasze przedszkole. Dzieci mogły osobiście poznać bohaterów książek – kaczkę, kurę czy pawia. Każda książeczka to osobna pacynka, osobna historia i osobny powód do beztroskiej zabawy. Pan Poeta w bardzo przystępny sposób wprowadził dzieci w świat wykreowanych przez siebie postaci sprytnie wplatając do zabawy treści edukacyjne. Spotkanie z nim to nie tylko czytanie książeczek, ale też zajmująca zabawa. Książeczki te mają w sobie magiczną moc – bawią, uczą, wychowują. Dzięki poznanym historiom dzieci uczą się akceptować siebie, wyzbywać się egoizmu, doceniać języki obce. Milusińscy dowiedzieli się też, że ubiór nie jest najważniejszy oraz czym jest prawdziwa przyjaźń. Spotkanie z Panem Poetą było niesamowitym przeżyciem i bezcennym doświadczeniem. Uśmiechy na twarzach dzieci tylko to potwierdzały. Po zajęciach można było zdobyć autograf od Pana Poety i wziąć ze sobą część twórczości naszego gościa. Dzieci całe popołudnie oglądały po kilka razy pięknie ilustrowane książeczki i były nimi oczarowane. Dziękujemy za wspaniałe i twórcze warsztaty.

Kategorie: Wydarzenia