Drugi dzień obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!” spędziliśmy razem z bohaterem książki Wojciecha Widłaka – Panem Kuleczką. Do naszego przedszkola przybyła z wizytą Pani Bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i przeczytała dzieciom najnowsze przygody Pana Kuleczki i jego podopiecznych. Dzieci z zaciekawieniem słuchały urzekających przygód bohaterów książki, odpowiadały na pytania dotyczące opowiadania, które im się bardzo spodobało. Podsumowując dzisiejsze zajęcia pokolorowaliśmy bohaterów książki W. Widłaka, a dzieci wciąż powtarzały śmieszne imiona psa, kaczki i muchy  Seria książek Pan Kuleczka znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Bardzo dziękujemy za ciekawe i wartościowe zajęcia czytelnicze.

Kategorie: Wydarzenia