Bajkowe Prywatne Przedszkole w tym roku szkolnym zostało zaproszone do udziału w Programie Edukacyjnym oraz konkursie „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. 🙂 Przewodnikami po opowieściach o świecie natury będą zupełnie nowi bohaterowie Gangu Fajniaków, patronujący czterem żywiołom: ogień (Słońce Sonia), wody (Kropla Ksenia), ziemi (Drzewo Dobromir) i powietrza (Chmurka Celinka). Dnia 29 października grupa „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego wzięła udział w zajęciach z projektu pt. „Oszczędzaj Kropelkę – Eksperymenty z wodą”. Na samym początku obejrzeliśmy filmik edukacyjny “Niezwykła przygoda kropelki”, z którego dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek związanych z wodą. Następnie zamieniliśmy się w „małych chemików” i wykonaliśmy kilka ciekawych eksperymentów z wodą. Pierwszym z nich było „Co pływa, a co tonie?”, dzięki któremu przekonaliśmy się jakie przedmioty potrafią utrzymać się na wodzie, a jakie w niej zatoną, „Bańka w bańce” – eksperyment, który przyniósł wiele radości i zabawy, a dzieci odkryły w sobie „magiczne” umiejętności oraz „Wędrująca woda”, czyli odkryliśmy się, że woda może samodzielne wędrować z kubeczka do kubeczka. „Biedronki” wysłuchały fragment książeczki „Gang Fajniaków i Miasto Marzeń” pt.„Oszczędzaj Kropelkę”, a następnie z użyciem chusty animacyjnej zabawiliśmy się w zabawę „Świeci słoneczko-pada deszczyk”. Punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia było wykonanie pracy plastycznej- chmurki z padającym deszczykiem. Praca ta przyniosła dzieciom wiele radości i dobrej zabawy. „Biedronki” z wielką niecierpliwością odkrywały tajemnice przyrody związane z wodą, a dzięki przygodzie z Fajniakami udało się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy. 🙂 ❤

Kategorie: Wydarzenia