„Książkowe misie, przyjazne dzieciom, Dziś mają święto – o tym wszyscy wiedzą. Na kartkach książek je poznajemy, i za ich przyjaźń im dziękujemy”
Od kilku lat z inicjatywy Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom w październiku obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. 🙂 24 października dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi Misiami, dzięki temu sale zamieniły się w bajkowy świat pełen pluszowych misiów. Tego dnia nasze przedszkolne odwiedziły panie bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Wspólna zabawa w misiowej krainie połączona była z czytaniem książeczek o misiach. Przedszkolaki miały okazję poznać różne misie i te smutne i wesołe, dumne i odważne, a także małe, duże, chude i silne. Na koniec same poczuły się jak misie wczuwając się w różne stany emocjonalne bohatera dzisiejszego dnia. Było to wyjątkowe spotkanie! 🙂

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia